Herdenkingsconcert 4 mei 2026

Toonkunstkoor Hilversum geeft op 4 mei een bijzonder herdenkingsconcert in de Grote Kerk aan de Kerkbrink in Hilversum. Het concert begint om 20.45 uur, aansluitend op de dodenherdenking in het Rosarium en vormt dan een muzikaal moment van bezinning en herinnering.
Voor deze gelegenheid stelde dirigent Nico Hovius een speciale mis samen, waarin werken van Puccini, Mendelssohn, Fauré, Jenkins en eigen composities samenkomen. Henk van Zonneveld verzorgt de orgelbegeleiding.
Het programma is zorgvuldig opgebouwd volgens de structuur van een mis, waarbij de traditionele Latijnse onderdelen worden afgewisseld met liederen in de volkstaal. Deze afwisseling brengt een bijzondere gelaagdheid in het concert, met muziek in het Duits, Frans, Engels en Nederlands, en onderstreept het internationale en verbindende karakter van de herdenking.
Tijdens het concert klinken onder meer het Kyrie van Puccini, Verleih uns Frieden van Mendelssohn en verschillende werken van Fauré, waaronder het aangrijpende Libera me Domine en het verstilde Cantique de Jean Racine. Ook composities van Jenkins en Hovius maken deel uit van het programma en dragen bij aan een afwisselend en indringend geheel waarin thema’s als vrede, hoop en troost centraal staan.
De toegang is gratis, na afloop is er een collecte ter tegemoetkoming in de kosten. Uw financiële steun wordt door het Toonkunstkoor Hilversum bijzonder op prijs gesteld
